Biznes, Cyfrowe RTG, Pracownia RTG

Na co zwrócić uwagę przy wyborze technologii radiografii cyfrowej w odpowiedniej cenie

Najważniejsze rzeczy, którymi należy się kierować przy zmianie systemu analogowego

W świecie postępujących zmian w zakresie opieki zdrowotnej najszybciej rozwijającym się elementem jest zdecydowanie technologia. Na przykładzie radiografii cyfrowej możemy zauważyć dramatyczny skok pomiędzy jakością uzyskiwanych obrazów w technologii analogowej w porównaniu do technologii cyfrowej. Jeśli twoja klinika czy gabinet nadal pracuje na archaicznej już technologii radiografii, to powinieneś poważnie rozważyć zmianę, dzięki której będziesz mógł zapewnić swoim pacjentom opiekę w najwyższej dokładności.
Koszt, z jakim trzeba się zmierzyć przy zmianie z radiografii analogowej na cyfrową, będzie uzależniony od indywidualnych potrzeb twojej kliniki. Najlepsze co możesz zrobić to skonsultować swój wybór z ekspertem, kimś, kto jest po to, aby pomagać takim osobom jak ty, szukającym najbardziej nowoczesnych i sprawdzonych rozwiązań. Poniżej kilka wskazówek jak się zabrać to tematu wyboru odpowiedniej technologii cyfrowej radiografii dla twojej kliniki weterynaryjnej. Rodzaje cyfrowego RTG.

Oceń potrzeby

Przyjrzyj się dokładnie systemowi, na którym aktualnie pracujesz. Oceń dokładnie stopień jego zużycia, konieczność serwisowania i możliwość serwisowania przez dedykowanego serwisanta. Jeśli urządzenia są już nieco zmęczone czasem, a jakość uzyskiwanych obrazów jest niewystarczająca, to prawdopodobnie nadszedł czas na zmianę na nowsze rozwiązania. Jeśli urządzenia nadal działają z akceptowalnymi rezultatami obrazowania, to nadal zachęcamy cię do przyjrzenia się zaletom cyfrowej radiografii.

Pozbędziesz się całej papierkowej i analogowej dokumentacji, całej chemii, która zajmuje cenną przestrzeń twojego gabinetu. Dodatkowo dawka promieniowania w radiografii cyfrowej jest znacząco niższa. Co ważne technologia cyfrowa umożliwia współpracę z oprogramowaniem umożliwiającym zarządzanie kliniką.

Oceń wielkość kliniki

W przypadku średnich oraz dużych gabinetów weterynaryjnych radiografia cyfrowa jest najlepszych wyborem. Dokumentacja pacjentów, obrazy i inne dane kliniczne mogą być organizowane i łatwo dostępne za pośrednictwem odpowiedniego oprogramowania i nośników zabezpieczających je. Dokumentacja może być w łatwy sposób przesyłana do konsultacji pomiędzy klinikami.

Oceń wartość czasu

Dzięki cyfrowej radiografii zyskujesz czas, który w przypadku oceny zdrowia i postawienia odpowiedniej diagnozy oraz leczenia ma ogromne znaczenie. Szybkość, z jaką wykonuje się obrazy RTG w technologii cyfrowej umożliwia natychmiastową diagnozę. Cyfrowe dane obrazu mogą być przesyłane pomiędzy klinikami do konsultacji. Takie rozwiązania oszczędzają Tobie oraz pacjentowi mnóstwo czasu, przyspieszając postawienie odpowiedniej diagnozy i wdrożenie leczenia.

Myśl o przyszłości

W miarę rozwoju twojego gabinetu będziesz potrzebować urządzeń i technologii umożliwiającej obsługę coraz większej liczby pacjentów. Czy system, na którym obecnie pracujesz, daje ci takie możliwości, bez konieczności zwiększania kosztów bieżących?

Jak to się wszystko przekłada na cenę cyfrowej radiografii?

Kluczową rolę w wyborze będzie miała dogłębna analiza faktycznych potrzeb twojego gabinetu i jego rozwoju w przyszłości. Te cztery wskazówki warto potraktować jako przygotowanie do rozmowy z ekspertem, który pomoże w wyborze najlepszych rozwiązań spełniających założenia i plany rozwoju twojej kliniki.